Select Page

Mężczyzna krzyczał w biurze poselskim w Toruniu – Sobecka „to atak”

Mężczyzna krzyczał w biurze poselskim w Toruniu – Sobecka „to atak”

W dniu 20 października w Toruniu miał miejsce incydent – nieznany mężczyzna wszedł do biura poselskiego Pani Anny Sobeckiej (PiS) i zaczął krzyczeć hasło „ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek”. Na miejscu interweniował ochroniarz oraz została wezwana policja. Mężczyźnie jak dotąd nie postawiono żadnych zarzutów.

Incydent obrazuje jak rośnie niezadowolenie społeczne wśród obywateli, którym nie podobają się działania partii rządzącej. Posłanka Anna Sobecka porównała incydent do wydarzeń z przed 7 lat kiedy do biura poselskiego w Łodzi wtargnął mężczyzna i zastrzelił Pana Marka Rosiaka. Taka reakcja jest co najmniej przesadzona, jednak typowa dla propagandowych działań partii Prawa i Sprawiedliwości.

Pani Sobecka zamieściła na swojej stronie internetowej oświadczenie w którym opisuje zdarzenie oraz porównuje je do wspomnianej napaści która małą miejsce 7 lat temu.

Komunikat w sprawie ataku na moje biuro poselskie 20.10.2017
Szanowni Państwo!
Wczoraj minęła 7 rocznica zabójstwa, działacza Prawa i Sprawiedliwości pana Marka Rosiaka w łódzkiej siedzibie partii. W tym smutnym kontekście pragnę Państwa poinformować, że dziś doszło do ataku na moje biuro poselskie przy ul. Mickiewicza 9/6 w Toruniu. Do pomieszczenia, w którym znajdował się pracownik mojego biura, wtargnął bardzo agresywny nieznajomy mężczyzna, który wykrzykiwał hasła, „ja zrobię z wami wszystkimi porządek, ja zrobię w końcu z tym wszystkim porządek”. Tylko dzięki zachowaniu spokoju oraz bardzo szybkiej interwencji ochroniarza, nikomu nic się nie stało. W tym miejscu pragnę również bardzo serdecznie podziękować toruńskiej Policji, która natychmiast pojawiła się na miejscu zdarzenia.

Szanowni Państwo, dzisiejszy atak na moje biuro poselskie jest dowodem na to, do czego może doprowadzić mowa nienawiści oraz nieustannie podsycana niechęć do obecnej władzy. Dlatego apeluję o spokój i rozwagę w dyskusjach społeczno-politycznych. Niech będą oparte na merytorycznych przesłankach, a nie podjudzaniu i szczuciu przeciwko sobie nawzajem.
Głęboko wierzę, że gdy w publicznej dyskusji przestanie się bazować na najniższych odczuciach i emocjach nigdy więcej nie będziemy musieli przeżywać tragicznych wydarzeń sprzed siedmiu lat.

Z poważaniem
Anna Sobecka
Poseł na Sejm RP

Źródło: Sobecka.pl

About The Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Fair
07:1017:30 CEST
SatSunMon
13/3°C
13/2°C
13/3°C