Select Page

Początek wojny domowej w UK? Nocny atak na muzułmanów.

Początek wojny domowej w UK? Nocny atak na muzułmanów.

Dzisiaj (19.06.2017) tuż po północy doszło do dramatycznego zdarzenia. W tłum wychodzących z meczetu muzułmanów wjechał rozpędzony samochód typu Van. Osoby wychodzące ze świątyni były uczestnikami wieczornej modlitwy związanej z muzułmańskim świętem Ramadan. Jak podaje londyńska policja, w „incydencie” jedna osoba poniosła śmierć a 8 jest ciężko rannych. Kierowca samochodu został aresztowany.

O sprawcy wiadomo tylko tyle że jest to mężczyzna w wieku 48 lat. Jego narodowość ani motyw działanie nie zostały podane przez policję. Według zeznań świadków, mężczyzna nie działał sam a w samochodzie znajdowały się jeszcze 2 osoby. Ich tożsamość nie jest znana, zbiegli oni z miejsca zdarzenia.

Policja potwierdziła tylko że „incydent” był celowym działaniem kierowcy, nie ma mowy o wypadku drogowym. Czy to zdarzenie było odwetem za ataki na Brytyjczyków w Manchesterze, Londynie czy na London Bridge? Tego jeszcze nie wiemy. Jeżeli jednak ta teoria zostanie potwierdzona, może dojść do odwetu ze strony tzw Państwa Islamskiego a to może przerodzić się poważniejszy konflikt – z wojną domową włącznie.

About The Author

1 Comment

  1. Fabian5775

    Doceniam Wasze zaangażowanie w wątek, jednak nie zgadzam się niestety z żadną powyższą wypowiedzią.

    Odpowiedz

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
6 ⁄ 3 =


Warsaw
15°
Mostly Cloudy
06:2218:34 CEST
SatSunMon
18/11°C
16/8°C
13/5°C