Select Page

Dzień Dziecka w Sejmie – politycy zmasakrowani

Dzień Dziecka w Sejmie – politycy zmasakrowani

Jak co roku, od 1994 roku,  sala sejmowa w Polsce jest zajmowana przez polską młodzież. Tegoroczny temat przewodni sesji brzmi: „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.”

Stała się rzecz niebywała. Dzieci podeszły do tematu bardzo ambitnie jednak w niewielkim stopniu skupiły się na temacie przewodnim sejmu. Zdecydowana większość wypowiedzi była oceną aktualnych działań partii rządzącej oraz opozycji. W swoich wypowiedziach skupiły się krytykowaniu podziałów, wszczynaniu awantur politycznych oraz nie słuchaniu głosu społeczeństwa.

Osobiście najbardziej podobała mi się wypowiedź chłopca który zwrócił uwagę ludziom z partii Platforma Obywatelska że zamiast rozdawać, przed wejściem do sejmu, gwizdki do wygwizdania partii rządzącej to powinni złożyć życzenia dzieciom w Dzień Dziecka.

Poniżej przykłady wypowiedzi dzieci. W tym roku zdały egzamin. Oby nasi politycy wyciągnęli z tej lekcji  prawidłowe wnioski.

About The Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Mostly Cloudy
07:1017:30 CEST
SatSunMon
12/3°C
13/2°C
13/3°C