Select Page

Kuriozalna nagroda 33 tys zł dla Macierewicza? Uznanie za Misiewicza czy za Karakale?

Kuriozalna nagroda 33 tys zł dla Macierewicza? Uznanie za Misiewicza czy za Karakale?

Co Prezes Rady ministrów powinien zrobić z jednym ze swoich ministrów który najgorzej ocenianym politykiem w kraju, krytykowanym przez Prezydenta Polski, zamieszanym w afery nepotyzmu czy odpowiedzialnym za rozłam w polskiej armii? Nagrodzić? Niestety tak. Premier Beata Szydło przyznała nagrody za pracę w roku 2016. Antoni Macierewiecz, najbardziej kontrowersyjna persona polskiej sceny politycznej otrzymał niebagatelne premie w wysokości 33 tysięcy złotych!

Dla porównania Sekretarz stanu w MON otrzymał premię w wysokości 17 tys zł a podsekretarz stanu 15 tys złotych.

„Nagrody przyznane ministrowi obrony narodowej w trakcie 2016 r. stanowiły wyraz uznania za skuteczne realizowanie polityki rządu i wdrażanie reform w armii oraz za zapewnienie, przy udziale wojska, bezpieczeństwa uczestników Światowych Dni Młodzieży” – tak wytłumaczyła tę sprawę kancelaria Pani premier Beaty Szydło.

Wysokość premii oburza nawet byłego szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, Pana Tomasza Siemoniaka.

„Przecież wszyscy widzieliśmy, że 2016 r. to był rok kompromitacji Antoniego Macierewicza, a on był najgorzej ocenianym ministrem. Najwyraźniej ma taką pozycję w rządzie, że premier Szydło się go obawia i przyznaje mu tak wysokie nagrody” – tak pracę ocenia były szef MON.

To drwina z opinii publicznej która ocenia Pana Macierewicza nie tylko jako najgorszego ministra w rządzie ale również jako osobę która ośmiesza Polskę i polski rząd a stwierdzenie że ma „obłęd w oczach” to bardzo delikatna ocena jego dotychczasowego zachowania.

About The Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Fair
07:1017:30 CEST
SatSunMon
13/3°C
13/2°C
13/3°C