Select Page

Korwin Skazany

Korwin Skazany

Janusz Korwin-Mikke został dziś skazany w 1-szej instancji za spoliczkowanie Michała Boniego. Popularnemu „masakratorowi” sąd nakazał zapłatę 20.000 zł grzywny. Wyrok ten nie przeszkadza prezesowi partii Wolność w prowadzeniu kariery politycznej, gdyż wyrok grzywny ulega zatarciu już po roku od jego spełnienia. Czyli przed najbliższymi wyborami pan Korwin miałby czyste konto i mógł normalnie startować (w wyborach nie mogą brać udziału prawomocnie skazane do czasu zatarcia wyroku).

Korwin postanowił jednak zaryzykować i już zapowiedział odwołanie się od wyroku. Sporo tym ryzykuje, gdyż jeśli kolejny wyrok zapadnie niedługo przed wyborami to może oznaczać brak możliwości startowania pan Janusza w wyborach, co może oznaczać faktyczny koniec partii Wolność. Zwłaszcza, że ta już dziś targana jest wewnętrznymi walkami o status nr 2, po tym jak miejsce to zwolnił Przemysław Wipler.

Zapewne u Janusza Korwin-Mikkego górę nad wyrachowaniem wzięły zasady. Pamiętać należy, iż Michał Boni został spoliczkowany gdyż publicznie znieważył pana Mikkego. Znieważony Janusz Korwin-Mikke miał 2 wyjścia. Pierwsze: Pozwać Michała Boniego i narazić się na zarzuty „ciągania po sądach” lub „dać w ryj” i samemu narazić się na odpowiedzialność. Pan Janusz zdecydował się na rozwiązanie honorowe.

About The Author

1 Comment

  1. przemo

    Drogi redaktorze, nawet gdyby Korwin dostał wyrok 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 to też nie przeszkadzałoby jego udziału w wyborach, ponieważ nie mogą kandydować osoby skazane na karę bezwzględnego więzienia, więc nie dotyczy tych z zawiasami ,a tym bardziej z grzywną. Powiela pan nieprawdziwą informację krążąca po siedzi jakby każdy skazany miał zakaz kandydowania. proszę zapoznać się z prawem, a nie internetowymi legendami.

    Odpowiedz

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
Partly Cloudy
07:1017:30 CEST
SatSunMon
13/3°C
13/2°C
13/3°C