Select Page

Wojna o pomniki – znikną te sowieckie?

Wojna o pomniki – znikną te sowieckie?

Jak wiemy w Polsce jest masa pomników upamiętniające żołnierzy sowieckich, IPN(Instytut Pamięci Narodowej) zajął się inwentaryzacją i doliczył się ich około 500 rozsianych po całej Polsce, co z nimi będzie?

W 2016 r. IPN zakładał, że wszystkim samorządowcom jak i władzy centralnej zostanie przedstawiony pomysł o przetransportowaniu wszystkich pomników do skansenu, który miał by liczyć kilka hektarów, niestety sam IPN nie był w stanie udźwignąć tego projektu pod względem logistycznym ani finansowym. Po opublikowanym wywiadzie Prezesa IPN Łukasza Kamińskiego w którym podkreślił, że pomniki znikną z Polskich miast, rząd Rosyjski bardzo szybko odpowiedziała określając projekt „Wojna pomnikowa”. Nasi Wschodni sąsiedzi podsumowali nasz cały projekt zdaniem „Polska istnieje dzięki tym żołnierzom, którzy tu zginęli, dzięki zwycięstwu Związku Radzieckiego.”

Pani Premier Beata Szydło, postanowiła wspierać IPN i określiła ich działania jako słuszne, a sam instytut odpierając zarzuty Rosji stwierdził, że nie ingeruje w pochówek żołnierzy Sowieckich, ale upamiętnianie jednostek wojskowych, które negatywnie zapisały się w historii Polski jest niewłaściwe z moralnego punktu widzenia.

About The Author

1 Comment

  1. kellyblue

    jak co zrobić??? zburzyć

    Odpowiedz

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Fair
07:1017:30 CEST
SatSunMon
13/3°C
13/2°C
13/3°C