Select Page

MON zmienia rzecznika – zamiast Misiewicza młoda pani major

MON zmienia rzecznika – zamiast Misiewicza młoda pani major

Podczas gdy pod koniec stycznia Bartłomiej Misiewicz udał się na urlop, praktycznie od początku lutego MON nie posiadało rzecznika prasowego – a nazwisko wyżej wymienionego zniknęło ze stron internetowych resortu. Jego rolę tymczasowo pełnił Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON, natomiast miejsce szefa gabinetu politycznego ministra zajął Krzysztof Łączyński. Warto zaznaczyć, że Misiewicz po powrocie z urlopu ponownie pracuje dla ministra Macierewicza.

W środę szef MON w Polskim Radiu 24 zapowiadał nominację nowej rzeczniczki. Nie podawał on jednak nazwiska, natomiast podkreślił, że funkcję tę obejmie kobieta i to „odważna, dzielna i skutecznie działająca”. Minister powiedział wtedy również, że „już niedługo” przedstawi opinii publicznej osobę, która zajmie miejsce Misiewicza.

W serwisie internetowym resortu mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz widnieje już jako rzeczniczka prasowa, a także przesłano do mediów informację, pod którą była podpisana.

Wydaje się, że obejmując to stanowisko, mjr Pęzioł-Wójtowicz będzie zdecydowanie bardziej kompetentna od swojego poprzednika. Jest absolwentką stosunków międzynarodowych, ze specjalizacją dyplomacja, na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończyła podyplomowe studia z zakresu służby zagranicznej i studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.

Nowa rzeczniczka MON rozpoczęła służbę wojskową w 2005 roku, jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Służyła również  jako dowódca plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu, później jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, a następnie młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON. W marcu ubiegłego roku została pełnomocniczką MON ds. wojskowej służby kobiet, a nominację odebrała w obecności Beaty Szydło. Mjr Pęzioł-Wójtowicz ma 36 lat i pochodzi z Janowa Lubelskiego.

About The Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Mostly Cloudy
07:1017:30 CEST
SatSunMon
12/3°C
13/2°C
13/3°C