Select Page

Dlaczego prokuratura ściga Donalda Tuska?

Dlaczego prokuratura ściga Donalda Tuska?

Tytuł niniejszego artykułu jest przewrotny i nawiązuje do stanu powszechnej paniki wywoływanej przez KOD i Platformę Obywatelską. Tak naprawdę, prokuratura wcale nie ściga Donalda Tuska, a to że tak myślimy wynika z propagandy rozsiewanej m.in. przez wspomniane organizacje.

Jak jest naprawdę?

Donald Tusk zeznawał jedynie jakoś świadek w dość skomplikowanej sprawie, w której odsiadka faktycznie grozi. Tyle, że nie Donaldowi Tuskowi, a potencjalnie niewinnym ludziom. Chyba, więc warto ją dokładnie wyjaśnić prawda?

Jak już pisałem – sprawa jest skomplikowana, dlatego streszczając ją użyję uproszczeń. W skrócie wygląda to tak: Za rządów Platformy Obywatelskiej  Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) Polski współpracowała z Wywiadem Wojskowym (FSB) Rosji. Jest to kuriozum porównywalne do współpracy straży pożarnej z podpalaczami, ale tak było. Do współpracy tej przyznało się kilku Polaków – teraz grozi im za to odpowiedzialność karna. Dlaczego? Ponieważ nie umieją udowodnić, że na taką współpracę mieli zgodę premiera – Donalda Tuska. Gdyby zgodę mieli – wszystko jest legalne. Brak zgody oznacza jednak prawdopodobne skazanie i pozbawienie wolności.

Teraz należy sobie zadać pytanie. Czy skoro ta współpraca była jawna, a nawet ostentacyjna, to Polacy mogli działać bez zgody najwyższych władz? Byłoby to niezwykle nielogiczne. Dlatego też należy dochować wszelkich starań by sprawę wyjaśnić. W przeciwnym wypadku niewinne osoby mogą, mówiąc kolokwialnie, pójść siedzieć.

Czy tego właśnie chcemy?

About The Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Fair
07:1017:30 CEST
SatSunMon
13/3°C
13/2°C
13/3°C