Select Page

Atak Terrorystyczny w Sztokholmie

Atak Terrorystyczny w Sztokholmie

Stolica Szwecji stała się dzisiaj sceną kolejnego zamachu z użyciem samochodu ciężarowego.
Krótko przed godzina 15.00 czasu europejskiego w tłum ludzi w centrum Sztokholmu. Jak dotąd policja potwierdziła śmierć 3 osób, media donoszą o kolejnych ofiarach śmiertelnych, jak dotąd nie potwierdzonych oficjalnie.

W stolicy Szwecji panuje chaos, policja apeluje o opuszczenie centrum miasta, o nie zbliżanie się do dworców i stacji metra. Jak donosi brytyjska stacja telewizyjna BBC1, policja ewakuowała centralny dworzec a także zamknęła dla ruchu kilka głównych ulic miasta. Media donoszą również o paraliżu komunikacji miejskiej.

Świadkowie donoszą o grupach uzbrojonej policji biegających po ulicach w okolicy centrów handlowych i stacji kolejowych.

Sytuacja jest wciąż nierozpoznana, nie zidentyfikowano napastnika lub napastników. Nie wiadomo również na pewno czy ciężarówka jest jedynym przedmiotem ataku, jako że świadkowie twierdzą że słychać strzelaniny w kilku punktach centrum Sztokholmu.

źródło zdjecia : metro.co.uk

About The Author

Michael Waldorf Kappersteen

Urodziłem się w dniu premiery filmu Wszyscy Ludzie Prezydenta. Dorastałem w czasach kiedy trzepak osiedlowy był fejsbuczkiem, obrazki z gum do żucia środkiem płatniczym a bułka z pomidorem topowym fastfoodem. Ukończyłem podstawówkę nr 13 i liceum nr 6 co daje liczbę 19 i w tym wieku rozpocząłem podróż przez korytarze i sale uniwersytetu zakończona obroną pracy magisterskiej, którą w dodatku sam sobie napisałem. W dorosłe życie wchodziłem w oparach wina Goliat, muzyki Paktofoniki i Death can Dance, co skutkowało przesadną wiarą w treści książek Kurta Vonneguta i Terrego Pratchetta. Zakończyłem bycie idiotą 3 dni po zburzeniu WTC. Ten stan trwa i rozwija się do dziś.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warsaw
10°
Mostly Cloudy
07:1017:30 CEST
SatSunMon
12/3°C
13/2°C
13/3°C